Rozhledna Žernov

Rozhledna Žernov

Záměr postavit na Žernově rozhlednu vznikl v roce 2008 ve spolupráci Obce Žernov a Branky, o.p.s. po neúspěšném pokusu realizovat stavbu na Barunčině vyhlídce na Hořičkách. 

Projektantem je Ing. Antonín Olšina a rozhledna byla nakonec postavena v rámci projektu „Místa plná rozhledů v Euroregionu Glacensis“ v roce 2014. Nachází se ve výšce 375 m.n.m. přičemž vyhlídková plošina je ve výšce 18,5 m. Celkem má rozhledna pět pater. Zvláštností rozhledny je, že každé patro může sloužit jako vyhlídkové plošina na blízké i daleké okolí. Otevírají se nám tak výhledy na Krkonoše, Jestřebí hory, Orlické hory, Polabí. Jedná se o další dominantu nad Babiččiným údolím poblíž Rýzmburského altánu.

Je dostupná jak pro turisty, cykloturisty tak i autem, neboť k ní vede nová komunikace budovaná státem v rámci Komplexních pozemkových úprav. Jen prosím respektujte dopravní značení, parkujte na vyhrazené ploše. Přístup je značen ze silnice III. třídy (Česká Skalice-Červený Kostelec) tak, aby se eliminovala doprava v samotné obci. K dispozici je sezonní občerstvení u sokolovny a na Rýzmburku.

Jsme partnery projektu "Místa plná rozhledů"

Date

9. duben 2018

Tags

okoli