Pečujete, nebo chcete pečovat o blízkého člověka doma? Jsme tu pro Vás. Právě v této době!

Pečujete o seniora, o blízkého nemocného člověka, o duševně či zdravotně znevýhodněného, nebo o dítě, které vyžaduje domácí péči? Diakonie ČCE v rámci projektu Pečuj doma nabízí pečujícím podporu při zvládání jejich náročné životní situace.

Jsme tu pro vás, když potřebujete poradit, najít informace, načerpat znalosti a dovednosti k péči, vyslechnout nebo se setkat s ostatními, kteří jsou v podobné situaci. Zaměřujeme se také na case management, tedy na dlouhodobé průběžné doprovázení pečujícího při péči o svého blízkého, hledáme s pečujícím nejlepší řešení, poskytujeme zpětnou vazbu a pomáháme najít potřebné zdroje, a to v duchu tvrzení: „nenabízíme jedno řešení pro všechny, ale hledáme řešení pro každého, kdo jej potřebuje a jak jej potřebuje.“

Nabízíme podpůrné skupiny (a to i online formou), kde se můžete setkat s těmi, kdo také pečují a sdílet své zkušenosti. Zážitkové podpůrné skupiny jsou zaměřené na relaxaci, odpočinek od náročnosti péče a umožňují získat prostor a čas pro sebe. Nedílnou součástí naší nabídky jsou i tematické a terapeutické skupiny. Realizujeme také cyklus akreditovaných kurzů, kde se nejen dozvíte, ale také si vyzkoušíte, jak správně komunikovat při péči, jak ošetřovat, jak polohovat a manipulovat s málo pohyblivým člověkem, jak pečovat o člověka s demencí, jak doprovázet v závěru života a mnoho dalšího. Všechny služby jsou pro pečující zdarma.

Na našich webových stránkách naleznete tréninková videa a cenné příručky, které se zabývají tématy, která pečujícím pomohou při péči doma. Všechny příručky si můžete stáhnout v pdf na www.pecujdoma.cz.

Jak nás můžete kontaktovat?

Můžete se poradit telefonicky, nebo si domluvit osobní schůzku i ve venkovních prostorách v Dobrušce, Rychnově nad Kněžnou, nebo v Hradci Králové; můžete si domluvit zasílání aktualit, a to s Poradcem pro pečující v Královéhradeckém kraji na telefonu 704 607 850, nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Můžete také zavolat na naši bezplatnou linku pro pečující 800 915 915, která je v provozu každý všední den od 9:00 do 17:00. Sledujte naše internetové stránky www.pecujdoma.cz a facebook Pečuj doma.cz

 Leták Pečuj doma

Leták kurzy Pečuj doma