Nejbližší akce
Novinky na Úřední desce
Vyvěšeno:
18.5.2018
Kategorie:
Zápisy a usnesení zastupitelstva

Najdete nás na FB

Aktuální verze územního plánu
Banner
Povodňový plán
PřihlášeníPartner Žernovského Minibajku 2017

 

Předpověď počasí

Počasí

Elektronický portál ÚS
Banner
Cestovní ruch
Banner
WebArchív
Vyhledat
Úvod :: Informace pro turisty

Žernov se nachází na silnici III/3049 spojující Českou Skalici a Červený Kostelec. Po této silnici vede i autobusové spojení do obce.

Žernov je členem turistické oblasti Kladské pomezí. Viz . www.kladskepomezi.cz . Přímo Žernovem prochází několik turistických tras za zmínku stojí zejména okruh – Stezka Jakuba Míly. Katastrem obce pak prochází i několik cyklotras , např. okruh Boženy Němcové 4018 nebo č. 4057. Technicky se jedná o nenáročné trasy pro trekingová a horská kola. Nejbližší informační centrum je v České Skalici.

Na Rýzmburku se nachází ve zrekonstruovaném statku restaurace s ubytováním. Poskytuje ve svém okolí nadstandardní ubytovací i gastronomické služby. Statek je moderně  a citlivě rekonstruován, nachází se v těsné blízkosti altánu. Je to vhodné místo jak pro individuální, tak skupinové či firemní akce. Ekofarma disponuje salonky s audiovizuální technikou, pokoji a restaurací. Více informací na www.ryzmburk.cz .

 

"Hymna" obce Žernov

Tzv. "Hymna" obce Žernov vznikla spontánně po Sousedské veselici 2015, kde hrála kapela Benjaming´s clan. Jedna skladba, původem americký tradicionál Friggin in the Riggin, byla již na místě částečně přetextována (jedna sloka), aby pasovala na obec Žernov. 30. října 2015 pak byla píseň přezpívána (Kuba) s upraveným textem a dohrán houslový part (Bára) ve studiu Odbiornik v Polsku u člena skupiny Jacka Maciolka. Je třeba brát v úvahu, že skladba je prezentována jako tzv. "hymna", přičemž ve skutečnosti jde o velmi energickou píseň, spíše lehce zapamatovatelný popěvek použitelný při různých sportovních a kulturních lidových akcích.
Aranže: Benjaming´s clan
Vlastníkem autorských práv je obec Žernov.

Hymna Žernova (mp3 ke spuštění)

 

Záměr postavit na Žernově rozhlednu vznikl v roce 2008 ve spolupráci Obce Žernov a Branky, o.p.s. po neúspěšném pokusu realizovat stavbu na Barunčině vyhlídce na Hořičkách.

Celý článek...

 

Přijměte pozvání na procházku po Stezce Jakuba Míly. Čtenářům Babičky toto jméno není jistě neznámé. Jedná se o pěší turistický okruh se třinácti zastaveními, který navazuje na stávající naučnou stezku v Babiččině údolí.

 

Celý článek...

 

Město Náchod bylo založeno ve 13.století. Hlavní dominantou města je krásný renesanční zámek, a v centru města se nachází spousta zajímavých historických budov. V okolí Náchoda mohou zájemci o vojenskou historii navštívit objekty Československého opevnění z let 1935 - 1938, z nichž nejvýznamější je pevnost Dobrošov. V letní sezóně město ožívá kulturními festivaly v čele s Náchodskou Prima Sezónou. Díky své příhraniční poloze je Náchod vhodným místem pro výlety do okolí jak na české straně, tak i do polského pohraničí.

Celý článek...

 

Pokud se chystáte na návštěvu naší obce nebo vás zajímá okolí, máme tu pro vás mapu a letecký snímek obce a okolí.

Celý článek...

 

V roce 1995 byl Rýzmburský altán navrácen původním majitelům v restituci, další tři roky probíhalo dědické řízení. V té době již budova altánu několik let chátrala, zejména její statika byla ve velmi špatném stavu. Po právním vydání altánu se vnučky původního majitele JUDr. Alberta Prouzy společně se svojí babičkou rozhodly altán zachránit a obnovit, což přivítali všichni příznivci Babiččina údolí i jeho okolí. Majitelky se na rekonstrukci podílely také finančně a po celou dobu se staraly o veškerou složitou administrativu.

Celý článek...

 

Město Česká Skalice se nachází na území okresu Náchod, v turistické oblasti Kladské pomezí. Bylo založeno na počátku 13. století při křižovatce kladské a úpské obchodní cesty. Česká Skalice a Babiččino údolí jsou těsně spjaty s osobou a dílem nejvýznamnější české spisovatelky Boženy Němcové.

Celý článek...

 

Symbolika jak praporu, tak znaku, je téměř stejná. Liší se jen ve tvaru, ve kterém jsou umístěny. Dekret, na jehož základě může Žernov používat znak a prapor, byl obci předán 14. února 2003 v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Celý článek...